Home / RF Amplifiers / AMF-1F-00500100-12-10P
AMF-1F-00500100-12-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-1F-00500100-12-10P
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-1GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 16dB
RF Type General Purpose
Frequency 500MHz ~ 1GHz
Noise Figure 1.2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 500MHz ~ 1GHz
Current - Supply 100mA
Voltage - Supply 15V