Home / RF Amplifiers / AMF-1F-00500200-30-10P
AMF-1F-00500200-30-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-1F-00500200-30-10P
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-2GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 16dB
RF Type General Purpose
Frequency 500MHz ~ 2GHz
Noise Figure 3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 500MHz ~ 2GHz
Current - Supply 100mA
Voltage - Supply 15V