Home / RF Amplifiers / AMF-1F-00950145-20-10P-BTO
AMF-1F-00950145-20-10P-BTO
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-1F-00950145-20-10P-BTO
Description:
IC RF AMP GPS 950MHZ-1.45GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 16dB
RF Type General Purpose
Frequency 950MHz ~ 1.45GHz
Noise Figure 2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 950MHz ~ 1.45GHz
Current - Supply 100mA
Voltage - Supply 15V