Home / RF Amplifiers / AMF-1F-00950175-08-10P
AMF-1F-00950175-08-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-1F-00950175-08-10P
Description:
IC RF AMP GPS 950MHZ-1.75GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 16dB
RF Type General Purpose
Frequency 950MHz ~ 1.75GHz
Noise Figure 0.8dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 950MHz ~ 1.75GHz
Current - Supply 100mA
Voltage - Supply 15V