Home / RF Amplifiers / AMF-2D-00100100-11-13P
AMF-2D-00100100-11-13P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-2D-00100100-11-13P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-1GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 28dB
P1dB 13dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 1GHz
Noise Figure 1.1dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 1GHz
Current - Supply 120mA
Voltage - Supply 15V