Home / RF Amplifiers / AMF-2D-00100200-22-13P
AMF-2D-00100200-22-13P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-2D-00100200-22-13P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 24dB
P1dB 13dBm
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 2GHz
Noise Figure 2.2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 2GHz
Current - Supply 120mA
Voltage - Supply 15V