Home / RF Amplifiers / AMF-2D-00500200-22-21P
AMF-2D-00500200-22-21P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-2D-00500200-22-21P
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-2GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 23dB
P1dB 21dBm
RF Type General Purpose
Frequency 500MHz ~ 2GHz
Noise Figure 2.2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 500MHz ~ 2GHz
Current - Supply 195mA
Voltage - Supply 15V