Home / RF Amplifiers / AMF-2D-00500400-14-10P
AMF-2D-00500400-14-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-2D-00500400-14-10P
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-4GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 26dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 500MHz ~ 4GHz
Noise Figure 1.4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 500MHz ~ 4GHz
Current - Supply 120mA
Voltage - Supply 15V