Home / RF Amplifiers / AMF-2D-00500800-18-10P
AMF-2D-00500800-18-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-2D-00500800-18-10P
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-8GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 22dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 500MHz ~ 8GHz
Noise Figure 1.8dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 500MHz ~ 8GHz
Current - Supply 120mA
Voltage - Supply 15V