Home / RF Amplifiers / AMF-3D-00010300-40-16P
AMF-3D-00010300-40-16P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3D-00010300-40-16P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 10MHZ-3GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 16dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 10MHz ~ 3GHz
Noise Figure 4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10MHz ~ 3GHz
Current - Supply 300mA
Voltage - Supply 15V