Home / RF Amplifiers / AMF-3F-01500250-06-10P
AMF-3F-01500250-06-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-3F-01500250-06-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-2.5GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 45dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 1.5GHz ~ 2.5GHz
Noise Figure 0.6dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 1.5GHz ~ 2.5GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V