Home / RF Amplifiers / AMF-4D-00800300-15-24P
AMF-4D-00800300-15-24P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4D-00800300-15-24P
Description:
IC RF AMP GPS 800MHZ-3GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 40dB
P1dB 24dBm
RF Type General Purpose
Frequency 800MHz ~ 3GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 800MHz ~ 3GHz
Current - Supply 500mA
Voltage - Supply 15V