Home / RF Amplifiers / AMF-4F-00100020-20-10P
AMF-4F-00100020-20-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-00100020-20-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-200MHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 63dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 200MHz
Noise Figure 2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 200MHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V