Home / RF Amplifiers / AMF-4F-00100100-15-10P
AMF-4F-00100100-15-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-00100100-15-10P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-1GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 63dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 1GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 1GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V