Home / RF Amplifiers / AMF-4F-00500400-30-10P
AMF-4F-00500400-30-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-00500400-30-10P
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-4GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 45dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 500MHz ~ 4GHz
Noise Figure 3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 500MHz ~ 4GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V