Home / RF Amplifiers / AMF-4F-00700090-20-13P
AMF-4F-00700090-20-13P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-00700090-20-13P
Description:
IC RF AMP GPS 700MHZ-900MHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 60dB
P1dB 13dBm
RF Type General Purpose
Frequency 700MHz ~ 900MHz
Noise Figure 2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 700MHz ~ 900MHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V