Home / RF Amplifiers / AMF-4F-00800100-12-13P
AMF-4F-00800100-12-13P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-00800100-12-13P
Description:
IC RF AMP GPS 800MHZ-1GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 60dB
P1dB 13dBm
RF Type General Purpose
Frequency 800MHz ~ 1GHz
Noise Figure 1.2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 800MHz ~ 1GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V