Home / RF Amplifiers / AMF-4F-00950145-04-13P-S
AMF-4F-00950145-04-13P-S
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-00950145-04-13P-S
Description:
IC RF AMP GPS 950MHZ-1.45GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 60dB
P1dB 13dBm
RF Type General Purpose
Frequency 950MHz ~ 1.45GHz
Noise Figure 0.4dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 950MHz ~ 1.45GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V