Home / RF Amplifiers / AMF-4F-17502200-50-10P
AMF-4F-17502200-50-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-4F-17502200-50-10P
Description:
IC RF AMP GPS 17.5GHZ-22GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 33dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 17.5GHz ~ 22GHz
Noise Figure 5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 17.5GHz ~ 22GHz
Current - Supply 140mA
Voltage - Supply 15V