Home / RF Amplifiers / AMF-5D-00101200-23-10P
AMF-5D-00101200-23-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5D-00101200-23-10P
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-12GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 43dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 100MHz ~ 12GHz
Noise Figure 2.3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 12GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V