Home / RF Amplifiers / AMF-5F-02700310-15-13P
AMF-5F-02700310-15-13P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-02700310-15-13P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 2.7GHZ-3.1GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 60dB
P1dB 13dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz
Current - Supply 275mA
Voltage - Supply 15V