Home / RF Amplifiers / AMF-5F-09001000-08-10P
AMF-5F-09001000-08-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-09001000-08-10P
Description:
IC RF AMP GPS 9GHZ-10GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 50dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 9GHz ~ 10GHz
Noise Figure 0.8dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 9GHz ~ 10GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V