Home / RF Amplifiers / AMF-5F-12002600-50-10P
AMF-5F-12002600-50-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-12002600-50-10P
Description:
IC RF AMP GPS 12GHZ-26GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 35dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 12GHz ~ 26GHz
Noise Figure 5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 12GHz ~ 26GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V