Home / RF Amplifiers / AMF-5F-13201400-30-10P
AMF-5F-13201400-30-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-13201400-30-10P
Description:
IC RF AMP GPS 13.2GHZ-14GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 43dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 13.2GHz ~ 14GHz
Noise Figure 3dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 13.2GHz ~ 14GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V