Home / RF Amplifiers / AMF-5F-15003000-50-8P
AMF-5F-15003000-50-8P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-15003000-50-8P
Description:
IC RF AMP GPS 15GHZ-30GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 8dBm
RF Type General Purpose
Frequency 15GHz ~ 30GHz
Noise Figure 5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 15GHz ~ 30GHz
Current - Supply 175mA
Voltage - Supply 15V