Home / RF Amplifiers / AMF-5F-18002650-25-10P
AMF-5F-18002650-25-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-5F-18002650-25-10P
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-26.5GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 38dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 18GHz ~ 26.5GHz
Noise Figure 2.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 18GHz ~ 26.5GHz
Current - Supply 175mA
Voltage - Supply 15V