Home / RF Amplifiers / AMF-6F-10701270-20-10P
AMF-6F-10701270-20-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-6F-10701270-20-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC AMP GPS 10.7GHZ-12.7GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 52dB
P1dB 10dBm
Series AMF
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 10.7GHz ~ 12.7GHz
Noise Figure 2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 10.7GHz ~ 12.7GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V