Home / RF Amplifiers / AMF-6F-18002200-17-10P
AMF-6F-18002200-17-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-6F-18002200-17-10P
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-22GHZ MODULE
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 47dB
P1dB 10dBm
RF Type General Purpose
Frequency 18GHz ~ 22GHz
Noise Figure 1.7dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 18GHz ~ 22GHz
Current - Supply 220mA
Voltage - Supply 15V