Home / RF Amplifiers / AMF-6F-27503100-90-23P
AMF-6F-27503100-90-23P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMF-6F-27503100-90-23P
Description:
IC RF AMP GPS 27.5GHZ-31GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 23dBm
RF Type General Purpose
Frequency 27.5GHz ~ 31GHz
Noise Figure 9dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 27.5GHz ~ 31GHz
Current - Supply 500mA
Voltage - Supply 15V