Home / RF Amplifiers / AMFW-6S-02200230-40-F-O
AMFW-6S-02200230-40-F-O
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-6S-02200230-40-F-O
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC AMP SATCOM 2.2GHZ-2.3GHZ MOD
Parameter Info
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 50dB
P1dB 10dBm
Series AMFW
Package Box
RF Type SatCom
Frequency 2.2GHz ~ 2.3GHz
Noise Figure -
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 2.2GHz ~ 2.3GHz
Current - Supply 275mA
Voltage - Supply 220VAC