Home / RF Amplifiers / AMFW-6S-10701275-70-F
AMFW-6S-10701275-70-F
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-6S-10701275-70-F
Description:
IC AMP SATCOM 10.7-12.75GHZ MOD
Gain 50dB
P1dB 10dBm
RF Type SatCom
Frequency 10.7GHz ~ 12.75GHz
Product Status Active
Test Frequency 10.7GHz ~ 12.75GHz
Current - Supply 160mA
Voltage - Supply 15V