Home / RF Amplifiers / AMFW-7S-10701275-70-P2-TRF
AMFW-7S-10701275-70-P2-TRF
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AMFW-7S-10701275-70-P2-TRF
Description:
IC AMP SATCOM 10.7-12.75GHZ MOD
Gain 60dB
P1dB 20dBm
RF Type SatCom
Frequency 10.7GHz ~ 12.75GHz
Product Status Active
Test Frequency 10.7GHz ~ 12.75GHz
Current - Supply 340mA
Voltage - Supply 15V