Home / Fixed Inductors / APAL000606451R5T70
APAL000606451R5T70
Chilisin Electronics
Product No:
APAL000606451R5T70
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 1.5 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) 13mOhm
Current Rating (Amps) 4.5 A
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Operating Temperature -50°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz