Home / Fixed Inductors / APAL00060645680T80
APAL00060645680T80
Chilisin Electronics
Product No:
APAL00060645680T80
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 68 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) 200mOhm
Current Rating (Amps) 1.1 A
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 810mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz