Home / Fixed Inductors / APCF00070745150T00
APCF00070745150T00
Chilisin Electronics
Product No:
APCF00070745150T00
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 15 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR) 52mOhm
Current Rating (Amps) 1.53 A
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz