Home / Fixed Inductors / APSC000505303R3TS0
APSC000505303R3TS0
Chilisin Electronics
Product No:
APSC000505303R3TS0
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 3.3 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
DC Resistance (DCR) 49.2mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.57A
Inductance Frequency - Test 100 kHz