Home / Fixed Inductors / APSC00050540150TS0
APSC00050540150TS0
Chilisin Electronics
Product No:
APSC00050540150TS0
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 15 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.35 A
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz