Home / Fixed Inductors / APSC00060620180TS0
APSC00060620180TS0
Chilisin Electronics
Product No:
APSC00060620180TS0
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 18 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz