Home / Fixed Inductors / APSC00070730820TS0
APSC00070730820TS0
Chilisin Electronics
Product No:
APSC00070730820TS0
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
Parameter Info
Mfr Chilisin Electronics
Type Drum Core, Wirewound
Series APSC
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 82 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz