Home / Fixed Inductors / APSC00070740150MS0
APSC00070740150MS0
Chilisin Electronics
Product No:
APSC00070740150MS0
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 15 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR) 57mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 10 kHz