Home / Fixed Inductors / APSC00131360821M00
APSC00131360821M00
Chilisin Electronics
Product No:
APSC00131360821M00
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 820 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
DC Resistance (DCR) 1.34Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz