Home / Fixed Inductors / APSD00030321100M00
APSD00030321100M00
Chilisin Electronics
Product No:
APSD00030321100M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
Parameter Info
Mfr Chilisin Electronics
Type Drum Core, Wirewound
Series APSD
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 740mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz