Home / Fixed Inductors / APSD000504323R3K00
APSD000504323R3K00
Chilisin Electronics
Product No:
APSD000504323R3K00
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 3.3 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
DC Resistance (DCR) 58mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 2.15A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz