Home / Fixed Inductors / APSD000605458R2M00
APSD000605458R2M00
Chilisin Electronics
Product No:
APSD000605458R2M00
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 8.2 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 59.4mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz