Home / Fixed Inductors / APSD00080735270M00
APSD00080735270M00
Chilisin Electronics
Product No:
APSD00080735270M00
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 27 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 940mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz