Home / Fixed Inductors / APSL00130911681M00
APSL00130911681M00
Chilisin Electronics
Product No:
APSL00130911681M00
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 680 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Current Rating (Amps) 200 mA
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 2MHz
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz