Home / Fixed Inductors / BPAL00060630330T00
BPAL00060630330T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPAL00060630330T00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
Parameter Info
Mfr Chilisin Electronics
Type -
Series BPAL
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 33 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.252" L x 0.244" W (6.40mm x 6.20mm)
DC Resistance (DCR) 168mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.19 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 630mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz