Home / Fixed Inductors / BPAL00060645101M00
BPAL00060645101M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPAL00060645101M00
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 100 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Current Rating (Amps) 860 mA
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 610mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz