Home / Fixed Inductors / BPDC00030310220T00
BPDC00030310220T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPDC00030310220T00
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
DC Resistance (DCR) 940mOhm Max
Current Rating (Amps) 350 mA
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1212
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz