Home / Fixed Inductors / BSCL002012092R2M00
BSCL002012092R2M00
Chilisin Electronics
Product No:
BSCL002012092R2M00
Package:
0805
Features -
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Current Rating (Amps) 30 mA
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0805
Frequency - Self Resonant 50MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz